Budujte hrdou školu

Zpestřete si školní rok netradičními aktivitami a zažijte školu jinak.


Přihlásit se do projektu

O projektu

O projektuhrdá škola

Připravili jsme pro vás projekt, díky kterému oživíte studentský život na vaší škole! Zažeňte každodenní stereotyp a uspořádejte ve škole alespoň některou z těchto aktivit. Na konci roku vylosujeme 3 školy, které za splnění těchto akcí vyhrají super ceny. Navíc je skvělé, že všechny tyto aktivity budou dělat zúčastněné školy ve stejný den, takže můžete sledovat, jak prožívají tyto dny i ostatní školy. Jako bonus jsme vám připravili všechny materiály k propagaci akcí dopředu. Zapojte se do projektu a oživte svou školu!

Dolů
Foto akce
13. října

školní Suit up den

Vážené dámy, vážení pánové, zveme vás na celosvětově uznávaný Suit-up den, kdy se všichni obléknou do stylového oblečení a užijí si naplno tento výjimečný den plný krásných lidí, gentlemanských gest a noblesního vystupování! Mezinárodní Suit-up den je jenom jednou v roce, tak se zapojte a přijďte do školy stylově oblečení! Víte jak se chová správný gentleman, a co obnáší být dámou s noblesou? Umíte se poprat s pravidly etikety? Zveme vás na celosvětově uznávaný Suit-up den, kdy se celá škola oblékne do stylového oblečení, nazuje podpatky a uváže kravatu. Inspirace, co vše můžete podniknout během Suit Up dne: Závod v podpatkách Přehlídku obleků a šatů Kurz stolování Ocenění největšího gentlemana a lady Soutěž ve vázání kravaty/motýlka na čas Čajový dýchánek A mnohé další

Foto akce
18. listopdu

Den české hrdosti

Naše země má plno skvělých osobností a úspěchů, na které bychom měli být hrdí. V návaznosti na 17. listopad bychom si rádi připomněli, co je u nás nejlepší a na co můžeme být pyšní. Inspirace: Přijďte do školy oblečeni jako významné osobnosti českých dějin Přineste si do školy známé české produkty, či vynálezy, které vymysleli čeští vynálezci a firmy. Vezměte si český národní dres či vlajku. Nebo co takhle barvy na obličej? Pustit si také můžete českou hymnu či oblíbené české písničky o přestávkách. Domluvte se s kuchařkami ve své škole a vychutnejte si tradiční české pokrmy!

Foto akce
1. - 31. prosince

Dobrý skutek

Dejte hlavy dohromady a vymyslete, jak byste mohli v tomto vánočním čase udělat radost těm, kteří ji potřebují. Každá škola má jiné podmínky, proto necháme na vás, co za dobrý skutek vymyslíte. Navíc na uspořádání máte celý měsíc. Fantazii se meze nekladou. Ukažte svým žákům, že je potřeba myslet i na ostatní. ❤️ Inspirace, co vše můžete podniknout: Sběr nenošeného oblečení pro osoby bez domova Hračky pro místní dětský domov/klokánek Jděte navštívit místní domov pro seniory a naplánujte pro ně zábavné odpoledne Divadelní představení pro místní školku Bazárek, při kterém výtěžek poputuje na určenou věc Konzervy a deky pro místní útulek A mnohé další. Malý tip: Přestože naše úmysly mohou být ty nejlepší, vždy je dobré se dopředu domluvit s organizací, které chceme pomoct, co v danou chvíli potřebují nejvíc.

Foto akce
11. - 15. ledna

Barevný týden

Oblečte se každý den do jiné barvy a zpestřete si školní týden! Můžete uspořádat i soutěž mezi třídami o nejlépe sladěné outfity. Tento jednoduše zorganizovatelný týden je vhodný i pro učitele, kteří se mohou jednoduše přidat ke svým žákům a zase se o trochu více sblížit. ❤️ ? ? ? ? ? Barvy na tento týden: Pondělí: duhová Úterý: červená Středa: modrá Čtvrtek: zelená/žlutá Pátek: černá/bílá

Foto akce
5. února

Harry Potter den

Spěšný vlak do Bradavic právě vyráží a vy se můžete společně s námi svést za skvělým dobrodružstvím! Zažijte nejkouzelnější den na škole. Vyzvedněte si svůj dopis a nastupte alespoň na jeden do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Co vás může čekat? Přejmenujte a upravte předměty, které máte na tento den naplánované. Kdo by chtěl sedět na chemii, když může studovat lektvary. A proč si na těláku nezahrát (pozemní) famfrpál? Připravte si magický stejnokroj. Vyrobte si své hůlky. Nezapomeňte na rozřazení do jednotlivých kolejí (Nebelvír, Mrzimor, Havraspár, Zmijozel). Můžete plnit jednotlivé úkoly a během dne tak získávat body pro svou kolej. Co takhle si udělat odpolední promítání některého z filmů? Na češtině napište článek, který by měl otištěný v Denním věštci (nebo snad v Jinotaji?). Jako sladkou odměnu můžete zvolit Čokoládové žabky, Máslový ležák nebo Bertíkovi fazolky tisíckrát jinak.

Foto akce
26. března

Den učitelů

Oslavte s námi Den učitelů a řekněte vašim oblíbeným kantorům, že jejich práce má smysl. Co vás může čekat? Můžete například vytvořit obálky se jmény učitelů a během dne jim vkládat milé vzkazy, které si na konci dne přečtou. Uspořádejte anketu o největší sympaťáka/ kdo má nejlepší hlášky/ kdo je nejvtipnější apod. Nebo si vyzkoušejte, jaké to je být učitelem a připravte si ve skupinkách vlastní vyučovací hodinu.

Foto akce
22. dubna

Den sázení stromů/Eko týden na školách

Že se má třídit odpad ví každý, ale znáte další oblasti ve kterých můžete ulevit přírodě. Připravili jsme pro vás netradiční aktivity, které si v rámci tohoto týdne můžete vyzkoušet. ♻️ Co vás během týdne může čekat? Zjistěte si více informací o recyklování odpadů. Uspořádejte swap oblečení Zkuste jeden den nejíst maso Šetřete vodou během osobní hygieny Zasaďte vlastní bylinky, které mohou být využité při vaření Ukliďte okolí školy Mějte jednu plastovou lahev, kterou použijete celý týden na pití Omezte používání jednorázových plastů. Svačinu si můžete přinést v krabičce nebo v povoskovaném ubrousku

Foto akce
19. května

Den šílených účesů

Den šílených účesů je tady. Popusťte uzdu své fantazii, vytáhněte gumičky, sponky, třpytky a cokoliv dalšího. Vytvořte si ten nejvíc crazy účes a užijte si ve škole skvělou zábavu. Postupně budeme sdílet nejbláznivější tipy pro inspiraci.

Foto akce
11. června

Pyžamový den ve škole

Spíš v tátově tričku, nebo máš onesie s jednorožcem? Předveď se společně se spolužáky a užijte si nejpohodlnější den v roce. Největší výhoda tohoto dne, ráno se ani nemusíš převlékat. ? Co podniknout? Můžete například vyhlásit soutěž o nejvtipnější pyžamo studentů i učitelů. Nezapomeňte si s sebou přibalit ty nejdůležitější propriety – deka, polštář a hlavně plyšáka. Zkuste si najít jak dlouho přes den spí různá zvířata. Uspořádejte závod lenochodů – kdo bude nejpomalejší vyhrává. A kdo z vás umí nejhlasitěji zachrápat? Zkrátka zažijte školu jinak! Buďte kreativní a všem přejeme sladké sny. ? Buďte kreativní.

Podmínky projektu

Zapojit se může jakákoli česká i slovenská škola.

1. Uspořádejte alespoň jednu z těchto aktivit
>
2. Z každé akce nám pošlete minimálně 3 fotky
>
3. Aktivity musí být splněny v určených termínech

Ceny

Zúčastněte se projektu, splňte jeho podmínky a zapojte se tak do slosování o ceny.

1. cena

Pingpongový stůl do školy

Cena 1

2. cena

Sada 6 nových balonů na tělocvik

Cena 2

3. cena

Školní vlajka

Cena 3
Dolů

PřihláškaJak jinak podpořit hrdost na své škole?

Nechte si vytvořit moderní kolekci oblečení

Zobrazit ukázku

Partneři projektu Hrdá škola

Hlavní organizátor

Hlavní partner

Projekt zašťiťuje

Projekt dále podporují